HISTORIA

Bartnik Postępowy

Firma nasza jest firmą rodzinną, która swe początki wiąże z działalnością Leonarda Webera wybitnego naukowca i praktyka z dziedziny pszczelarskiej, autora książki „Hodowla Pszczół” z 1922r, a także redaktora „Bartnika Postępowego” w 1945r. skąd też wzięła się nazwa firmy BARTNIK. Leonard Weber przez wiele lat działał na terenie Lwowa, a po wojnie organizował pierwsze związki pszczelarzy na Dolnym Śląsku, w późniejszym okresie uczył w Wyższej Szkole Rolniczej we Wrocławiu. Zamiłowanie do pszczelarstwa i pasję przejął syn Łukasz Weber, który chcąc kontynuować dzieło ojca poszedł w jego ślady i ukończył Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli. Następnie przez długie lata zdobywał doświadczenie podczas pracy w pasiece a także w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Leonard Weber

W 1992r. razem z żoną Bogusławą Weber założyli firmę BARTNIK WROCŁAWSKI. Początkowo był to malutki, niepozornie wyglądający kiosk w nietypowym kształcie ula, usytuowany w centrum Starego Miasta nad Odrą przy Moście Piaskowym we Wrocławiu. Z biegiem czasu stał się jedynym punktem w mieście, gdzie można zaopatrzyć się w prawdziwy, smaczny miód z polskich pasiek. Oferta wzbogacona została także o różnego rodzaju naturalne preparaty pszczele i kosmetyki, które w dobie królowania sztucznych produktów leczniczych, zdobyły dużą popularność. Kilka lat później w 2000r. w wyniku sporego zainteresowania otwarty został drugi sklep ze sprzętem pszczelarskim przy ul. Kluczborskiej 13.

Firma nasza specjalizuje się w sprzedaży miodów gatunkowych najwyższej jakości, wyłącznie z polskich pasiek. Miody pochodzą z szesnastu pasiek Kotliny Kłodzkiej i Pogórza Sudetów współpracujących od wielu lat z naszą firmą. Produkty pszczele, kosmetyki pochodzą z renomowanych, sprawdzonych firm polskich, które zyskały sobie liczne grono stałych klientów.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem firmy Łysoń i Sułkowski, sprzedajemy sprzęt po cenach producenta. Prowadzimy sprzedaż obwoźną sprzętu w Kołach pszczelarzy na Dolnym Śląsku oraz sprzedaż kiermaszową produktów pszczelich i miodów na terenie kraju. Prowadzimy także doradztwo pszczelarskie.